Berudium sp. z o.o.

 ul. Tuwima 2
 41-800 Zabrze

 Infolinia: 801 587 551
 Tel.: 32 273 36 18
 Czynne 7 dni w tygodniu
 w godzinach  8 - 23

 biuro@ekonomiczne-grzejniki.pl

Przedzwonimy do Ciebie jeżeli podasz poniżej swój numer telefonu.

Informacje o grzejnikach:

 

« przejdź wyżej | strona główna » ogrzewanie elektryczne? » jak to działa?

Jak to działa?

Nie wszystkie grzejniki elektryczne działają w ten sam sposób. Nasze grzejniki, tak ze względu na sposób działania i regulacji jak i użyte materiały, są w zasadzie bezkonkurencyjne obecnie na rynku polskim. Większość innych producentów sprzedaje grzejniki, które są tanie lub nawet bardzo tanie przy zakupie, ale ich późniejsze koszty eksploatacji są wyższe niż najbardziej nawet pesymistyczne  wcześniejsze przewidywania osób, które je kupiły. Istnieją też producenci, których produkty wyglądają podobnie jak nasze ale w żaden sposób nie są do naszych podobne jeśli chodzi o koszty eksploatacji  i komfort działania.

Należy być niezwykłe uważnym przy zakupie grzejników elektrycznych i wybierać tylko te, które oferują pełną kontrolę nad ich codziennym działaniem i są wykonane z najlepszych materiałów. Te właśnie cechy grzejników decydują o komforcie ich użytkowania i bardzo niskich kosztach eksploatacji.

Tak jak przy dokonywaniu wszelkich innych zakupów, możemy zapłacić różnie ceny za rzeczy, które wyglądają na pierwszy rzut oka bardzo podobnie. Prawdziwą sztuką jest wybrać to co w ostatecznym rozrachunku okaże się dla nas najlepsze i najtańsze. W przypadku grzejników elektrycznych decyduje o tym nie jeden a kilka czynników: koszt zakupu, koszt eksploatacji, trwałość, rodzaj gwarancji, komfort użytkowania, estetyka wyglądu, możliwość programowania itp. .

Wiemy, że obecnie nasze grzejniki charakteryzują się najlepszym stosunkiem ceny do kosztów eksploatacji  i komfortu działania.  Poniżej kilka tego powodów:
  • Pełna kontrola temperatury o każdej porze 
  • Aluminiowy korpus        
  • Najwyższa czułość termostatu 
  • Najwyższej klasy elektrody
  • Najwyższej klasy wypełnienie
  • Najnowocześniejszy micro-chip
-       Inteligentne ogrzewanie w Twoim domu
-       natychmiastowe rozprowadzenie ciepła
-       dokładnie utrzymuje żądaną temperaturę
-       brak strat energii, szybkie rozprowadzenie ciepła
-       brak strat energii, szybkie rozprowadzenie ciepła
-       brak zbędnego poboru energii
Wszystkie opisane wyżej cechy naszych produktów prowadzą  do możliwie najniższego poboru energii przy najwyższym poziomie komfortu użytkowania.

Pełna kontrola temperatury o każdej porze dnia i nocy

W każdym grzejniku znajduje się elektroniczny panel umożliwiający pełne sterowanie temperaturą o każdej porze dnia i nocy. Jako, że przeznaczenie każdego pomieszczenia w naszym domu jest inne, inne też są wymagania cieplne każdego z nich. Aby nie tracić niepotrzebnie pieniędzy na energię (obojętnie z jakiego źródła)  należy umiejętnie i przemyślanie zarządzać ich ogrzewaniem.

Najgorsze co można zrobić przy ogrzewaniu pomieszczeń to ciągłe włączanie i wyłączanie grzejników. Powoduje to wyziębienie pomieszczeń i zupełną utratę energii zainwestowanej wcześniej w ich ogrzanie.  Właściwym określeniem takiego postępowania jest "rozrzutność". Zamiast wyłączać grzejnik, należy obniżyć temperaturę dokładnie o 4 st. C (wyliczone matematycznie) i utrzymywać tę temperaturę tak długo dopóki pokój nie będzie znowu używany. Wystarczy wtedy po prostu podnieść temperaturę do poziomu, który jest przez nas uznawany za komfortowy.

Jest dowiedzione w wielu badaniach, że w ten sposób zużyją Państwo o wiele mniej energii ("paliwa") niż przy ciągłym włączaniu i wyłączaniu urządzeń. Łatwo zdać sobie sprawę z tego, że najwięcej energii (obojętnie skąd pochodzącej) jest zużywane wtedy kiedy system grzewczy pracuje przez dłuższy okres czasu bez przerwy, by ogrzać wyziębione pomieszczenia. Dopiero po osiągnięciu docelowej temperatury, system  zaczyna pracować w sposób "normalny" (ekonomiczny), tzn. że będzie  pobierał tylko tyle energii ile rzeczywiście jest potrzebne do podtrzymania określonej temperatury w pomieszczeniach.

Tak więc wyłączenie urządzenia i doprowadzenia do tego by temperatura w pomieszczeniu znacząco spadła nie oznacza nic innego jak "wyrzucenie pieniędzy w błoto". Oznacza też konieczność zainwestowania nowej dużej ilości energii w ponowne ogrzanie pomieszczeń. Jeżeli będziecie Państwo utrzymywali w pomieszczeniach, które są aktualnie używane, temperaturę komfortową, zaś w pozostałym czasie lub w pozostałych pomieszczeniach temperaturę o 4 st. C niższą, zaoszczędzicie Państwo naprawdę dużo energii.  Efekt ten jest wzmacniany dodatkowo przez fakt, że system grzewczy będzie wykorzystywał stale utrzymywaną wyższą temperaturę w całym domu i nie będzie musiał za każdym razem "walczyć" z zimnymi ścianami, meblami itp.

Materiały stanowią o ogromnej różnicy

Aluminium jest materiałem, który pozwala na najszybsze rozprowadzenie ciepła w jego otoczeniu. Niższej jakości aluminium nie będzie spełniało tej  roli, jeszcze gorzej w wypadku oferowanych przez wielu producentów grzejników, które wykorzystują obudowy z różnego rodzaju stali. Podstawy fizyki uczą, że żaden inny rodzaj materiału nie będzie tak wydajny w rozprowadzaniu ciepła jak aluminium. Dowodem na to są nowoczesne silniki samochodów, które są właśnie wykonane z aluminium aby jak najprędzej i w najbardziej efektywny sposób odprowadzić ciepło z wnętrza pracującego silnika.

Wolfram lub nichrom użyte w naszych grzejnikach są najlepszymi możliwymi materiałami stosowanymi w urządzeniach grzewczych.

Niewielkie ilości żelu  o bardzo dużej pojemności cieplnej (tylko grzejniki Haverland RC-E oraz RC-TT) lub też specjalne wypełnienie stałe (ceramiczne lub krzemowe) jest "pośrednikiem"  w przenoszeniu ciepła z elementu grzewczego do aluminiowego płaszcza grzejnika bez żadnych strat.

Naszych grzejników w żaden sposób NIE można porównywać z grzejnikami olejowymi!

Zarządzanie energią przez micro-chip i dokładność termostatu

Subtelną ale niesłychanie ważną różnicą pomiędzy naszymi grzejnikami a grzejnikami innych producentów, jest jakość zastosowanego przez nas najnowocześniejszego elektronicznego termostatu, który, po włączeniu grzejnika, powoduje jego  wyłączenie dokładnie w momencie osiągnięcia zadanej temperatury (nie zużywa się niepotrzebnie energii w wyniku lekkiego nawet przegrzania pomieszczenia).  I na odwrót, niewielki nawet spadek temperatury powoduje włączenie się grzejnika (nie zużywa się niepotrzebnie energii  na ponowne dogrzanie pomieszczeń).

Pobór energii jest monitorowany cały czas przez specjalny micro-chip, którego zadaniem jest ciągłe optymalizowanie poboru energii i "pilnowanie" aby grzejnik pobierał tylko tyle energii ile rzeczywiście jest potrzebne. W momencie kiedy pożądana temperatura zostanie już osiągnięta, element elektroniczny sprawia, że grzejnik nie wykorzystuje już całej swojej maksymalnej mocy, ale tylko taką jej część  jaka w danej chwili jest rzeczywiście potrzebna do podtrzymania temperatury . Można więc powiedzieć, że sterowanie grzejnikiem odbywa się w sposób "inteligentny".

Sposób pracy naszych grzejników może być porównany do działania silników najbardziej obecnie nowoczesnych samochodów, gdzie pracą i mocą silnika zarządzają specjalne układy elektroniczne.

Tak więc pomimo tego, że system grzewczy pozostaje włączony bez przerwy, tak naprawdę pracuje on (i pobiera energię) zaledwie kilka godzin na dobę.